MAASIKAD

Maasikal ja maasikal on vahe sees – meie pakume vaid vaid parimaid esimese sordi söögimaasikaid ning moosimarjadega No Bananas ei tegele.

No Bananas põldudel Huelvas Lõuna-Hispaanias kasvab mitmeid erinevaid sorte maasikaid: Candonga, Ventana, Splendor, Primori, Camarosa jne. Põhjamaalastele on kõige hingelähedasem sort Camarosa, mis tuntud oma tumepunase värvuse ja mahlaselt magusa maitse poolest.

Tõusvaks hitiks peame kindlasti maasikasorti Splendor, mis sarnaneb Camarosale nii välimuselt, värvuselt kui ka maitselt. Ülejäänud sordid on meie põhjamaisele maitsele paraku kas liiga ebatavalise kujuga või värvuselt liiga heledad, mis jätab kohati toore marja mulje. Kesk-Euroopa inimene jällegi armastab just selliseid maasikasorte ning sellepärast kasvatatakse ka No Bananas põldudel pisut laiemat valikut. Eestisse toome ainult parimad esimese sordi marjad – need kõige suuremad, ilusamad, küpsemad ja magusamad.

Kodumaiseid maasikaid müüme esimesel võimalusel ja nii kaua kuniks saaki jätkub. No Bananasel on kokkulepe Eesti suurima maasikakasvatajaga, kes pakub teada-tuntud maitsvat Sonata marjasorti.


Oleme väga paindlikud ka pakendite suhtes – meilt saad maasikaid osta 500g karbis ja ka 2kg kastis (koos kastiga). Hitt-tootena oleme välja töötanud maasika TUUTU 150-200g, et saaksid marjad käigupealt kohe põske pista!

MURELID

No Bananas murelid tulevad peamiselt Kesk- ja Põhja-Hispaania linnadest – Llerida, Zaagoza ja Jerte. Murelisorte on tegelikkuses rohkem kui arvata võib, paljudel sordiarendustel on esialgu vaid number, enne kui nad omale nime saavad. Ent sõltumata nimest ja numbrist kehtib ka murelitega sama lihtne reegel – toome vaid kõige paremaid, küpsemaid ja magusamaid marju!

Murelihooaeg algab reeglina mai alguses ja lõppeb juuli teises pooles. Lisaks Hispaaniale toome hooaja jooksul prooviks ka Kreekas ja Türgis kasvatatud mureleid.

HERNED

Räägitakse, et ussitanud hernes on kvaliteedimärk, st. pole kasutatud keemilisi tõrjevahendeid ning herned on maitsvad. Tõsi ta on, aga oleme ise pigem seda meelt, et katsume teieni tuua nii ussi- kui keemiavabad herneid ;)

No Bananas hernepõllud asuvad Lõuna-Itaalias, kus hernehooaeg algab sõltuvalt ilmastikust aprilli esimeste nädalate jooksul. Teeme koostööd ka mitme tugeva hernekasvatajaga Eestist, niiet valik saab hooaja jooksul olema üsna mitmekesine.

MUSTIKAD

Metsmustikad jäid meist metsa, sest kultuurmustikad on veel magusamad ja ei määri, mistõttu on neid mugav ka linnariietega peost suhu pista. Takkaotsa on nad ka suured nagu viinamarjad!

Kultuurmustikate head maitset saab meie juures proovida aprilli algusest kuni juuli lõpuni, metsadesse jagub mustikaid sageli ka augustikuusse.

Retsepte mustikamoosideks ja ideid erinevateks magustoitudeks ja kookideks leiab pea igast kokaraamatust.

VAARIKAD

No Bananas vaarikad tulevad aprilli algusest kuni juuni lõpuni Hispaania sooja päikese alt. Oma põhimõtetele kindlaks jäädes toome ka vaarikaletti vaid kõige paremaid ja küpsemaid marju, mida hea kohe põske pista või karbiga koju kaasa osta.

Head mekkimist!